Covery, które dorównują oryginałowi – „Lost On You” + pożegnianie

Każdy, kto słyszał utwór „Lost On You” autorstwa ukrywającej się pod pseudonimem LP Laury Pergolizzi, musi przyznać, że piosenka ma „to coś”. Mimo to trudno jest mi sprecyzować, o co konkretnie chodzi – nawet nie potrafię określić, czy „Lost On You” mi się podoba, jednak kiedy już zacznę jej słuchać, muszę skończyć. Ten kawałek ma w sobie coś przyciągającego słuchaczy – akustyczne brzmienie, nastrojowa melodia czy ciekawy głos LP, sama nie wiem. Dość, że „Lost On You” podbiło w zeszłym roku między innymi polskie listy przebojów.

YouTube podrzucił mi jednak alternatywę, a mianowicie cover „Lost On You” w wykonaniu Mario Jose i Scotta Hoyinga z Pentatonix. Ci panowie zaśpiewali utwór LP, ale zamiast akustycznego podkładu wykorzystali „Time” Hansa Zimmera, czyli muzyczną perełkę ze ścieżki dźwiękowej „Incepcji”. W efekcie powstała zupełnie nowa piosenka, bo Jose i Hoying swoim wykonaniem nadali jej inny, bardziej monumentalny charakter, a wykorzystując utwór Zimmera automatycznie zdobyli mój zachwyt. I jeśli mam być szczera – ich coveru słucham częściej niż oryginału.

 

POŻEGNIANIE

Nie myślałam, że tak prędko będę musiała to napisać, ale jeśli chodzi o moją coolturkę, to by było na tyle. Wraz z końcem stycznia tego roku znika platforma blog.pl, a wraz z nią mój blog. Na razie zapisałam wszystko w komputerze i poczekam na lepsze czasy – jest szansa, że kiedyś, w bliżej nieokreślonej przyszłości coolturka wróci – z innym adresem, w innym miejscu, być może z inną nazwą. Jest mi przykro, bo przez te ostanie 3,5 roku wiele się nauczyłam i żal mi kończyć tę przygodę. Dziękuję wszystkim, którzy ze mną byli, wspierali mnie i czytali moje wypociny. Do zobaczenia w innym wcieleniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *