Covery, które dorównują oryginałowi: „Just A Dream”

Piosenka „Just A Dream” amerykańskiego rapera Nelly ukazała się ponad 6 lat temu i zrobiła niemałą furorę na całym świecie, podbijając listy przebojów. To kolejna piosenka o miłości, jakich wiele już było i wiele będzie, ale muzyczne dopracowanie tego utworu sprawiło, że stał się znany i lubiany.

Chyba najbardziej znanym coverem „Just A Dream” jest duet Sama Tsui i Christiny Grimmie do akompaniamentu Kurta Hugo Schneidera. Ta wersja jest spokojniejsza, bardziej liryczna i brzmi intymniej, ale nabrała zupełnie nowego znaczenia po tym, jak Christina została zastrzelona po swoim koncercie w czerwcu tego roku. Pod filmem zaroiło się od komentarzy fanów wspominających talent dziewczyny, a „Just A Dream” stało się utworem, nad którym wiele osób płakało. Szkoda, że tak utalentowana młoda osoba odeszła tak szybko, zostawiła jednak po sobie piękną muzykę.

Obie wersje – oryginał i cover – do porównania poniżej.

 

P.S. Z powodu kolejnego roku szkolnego, który tym razem będzie dla mnie starciem decydującym, wpisy będą pojawiać się raz w tygodniu – co sobotę. Dziękuję wszystkim czytającym mimo to!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *