Covery, które dorównują oryginałowi: „Don’t Stop Believin’”

„Don’t Stop Believin’” to piosenka amerykańskiego zespołu rockowego Journey. Pochodzi z albumu „Escape” z 1981 roku. Charakterystyczna przygrywka i lekko zdarty głos wokalisty szybko znalazły zwolenników, ale singiel nie stał się ponadczasowy przebojem, wydaje mi się, że po prostu został troszkę zapomniany, a szkoda, bo „Don’t Stop Believin’” to bardzo przyjemny kawałek.

Wszystko zmieniło się w 2009 roku, kiedy w pierwszym odcinku „Glee” – muzycznego serialu dla młodzieży rozbrzmiała przygrywka do „Don’t Stop Believin’”, ale… a capella. Po chwili dołączyły do niej instrumenty, rozbrzmiał soczysty sopran Lei Michele i matowy głos Cory’ego Monteitha. Każda kolejna część piosenki była coraz ciekawsza, a ostatni refren zaśpiewany przez chór zwala z nóg. Wersja „Glee” stałą się wizytówką serialu i szybko zdobyła popularność wśród młodego pokolenia, a przy okazji odkurzyła stary przebój grupy Journey.

Lubię obie wersje, ale niezaprzeczalnie cover Glee jest bogatszy i szybciej wpada w ucho. A Wy jak myślicie? Lepszy cover czy oryginał?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *