Noel Cruz i jego lalki

Pisałam już o Sonii Singh i jej pasji przekształcającej lalki – potworki w zabawki, jakie każda matka chciałaby dać swojej córce. Tym razem chciałam napisać coś o Noelu Cruzie – artyście, który sprawia, że lalki stają się identyczne jak ich pierwowzory. Bądźmy szczerzy – choć na filmowych gadźetach producenci zarabiają krocie, rzadko kiedy lalki wzorowane na naszych ulubionych bohaterach są ładne, zdarza się nawet, że są niezbyt podobne, Kiedy widzimy coś takiego, na ogół bierze nas litość, że można stworzyć coś tak niemiłego z zamiarem zarobienia pieniędzy. A jednak znajdują się tacy, co to kupią.

Noel Cruz jednak potrafi naprawić błędy producentów. Jego przemalowane lalki wyglądają jak prawdziwe, żywe repliki celebrytów czy postaci ze znanych filmów, pod dotykiem jego pędzla tracą kiczowatą mgiełkę i przeradzają się w małe arcydzieła. Chętni mogą licytować dzieła artysty na ebayu – zwykle ceny dochodzą do 1000$… Tak sobie myślę – to jednak tylko lalki, ale po przemalowaniu są tak dokładne, że miniaturka Lady Di chyba rzeczywiście jest tyle warta.

Poniżej możecie obejrzeć lalki produkowane taśmowo, lalki przemalowane przez Noela Cruza i ich żywe pierwowzory.

noel cruz1 noel cruz2

noel cruz3 noel cruz4 noel cruz5 noel cruz6 noel cruz7 noel cruz8 noel cruz9 noel cruz10 noel cruz11 Więcej lalek możecie obejrzeć na stonie 
http://www.ncruz.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *