Nie wierzę własnym uszom – Nick Pitera

Na Nicka natknęłam się jak zwykle – przez przypadek. To były początki mojego poszukiwania coverów i od razu trafiłam na osobę, hm, nietuzinkową.

Nick Pitera jest kolejnym Youtuberem, o którym tu piszę. Zasłynął wykonaniem „A Whole New World” z disneyowskiego „Aladyna” i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zaśpiewał doskonale i partię męską, i kobiecą. A racja – przecież nie wiecie, że nie piszę tu o Nicku tak po prostu - facet śpiewa zadziwiającym falsetem i dysponuje naprawdę szeroką skalą głosu.

Po „A Whole New World” pojawiły się składanki „One Man Disney Movie”, „One Man Phantom of the Opera”, „One Man Les Miserables” i „One Man Tribute to Disney’s The Lion King On Broadway”, a także covery takich piosenek jak „Don’t stop believin” w aranżacji Glee, „I Will Always Love You” Whitney Houston, „Mirrors” Justina Timberlake’a czy „Let it go” (nagranie wyszło dopiero niedawno, ale znalazło się w uaktualnionej wersji mojego zestawienia). Nick tworzy także serię coverów Upstairs-Downstairs – piosenkę nagrywa dwa razy: raz w niskiej, raz w wysokiej tonacji. W ten sposób powstało np. „Wrecking Ball” czy „All of Me”.

Parę dni temu swoją premierę miał pierwszy autorski album Nicka zatytułowany „Stairwells”. Już wcześniej, bo w 2012 roku, Nick nagrał swoją piosenkę „Better Days”, teraz możemy posłuchać paru innych piosenek jego autorstwa.

Poza tym Nick pracuje w studiu Disney Pixar, a hobbystycznie zajmuje się projektowaniem odzieży. A, i dzisiaj obchodzi swoje 29. urodziny. :)

Wielu osobom głos Nicka może nie przypaść do gustu, bo jest czymś, co odczuwamy jako nienaturalne. Od czasu do czasu warto jednak posłuchać czegoś innego – czemu nie męskiego falsetu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *